Rozpoczęły się Targi Energetyczne ENERGETICS w Lublinie. To kluczowe wydarzenie dla branży

To nie tylko miejsce prezentacji nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również platforma do wymiany doświadczeń przez specjalistów z Polski i zagranicy, w tym przedstawicieli zakładów energetycznych, biur projektowych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, elektryków i instalatorów. Rozpoczęły się Targi Energetyczne ENERGETICS, które w ciągu trzech dni (21-23 listopada) uraczą nas wyjątkowo rozbudowanym programem. Wydarzenie ma miejsce w budynku Targów Lublin S.A., przy ul. Dworcowej 11.

Targi ENERGETICS skupiają się na różnych aspektach branży, w tym na elektroenergetyce i elektrotechnice, energetyce alternatywnej (energia wodna, wiatrowa, słoneczna, technologie odnawialne), innowacjach w energetyce czy elektromobilności oraz oświetleniu.

Co znajdziemy w programie?

Program konferencji, towarzyszących Targom ENERGETICS jest niezwykle bogaty. Goście i Partnerzy wzięli udział w uroczystym otwarciu Targów w sali konferencyjnej hali C. Następnie, w strefie pokazów PGE Dystrybucja S.A., odbyła się prezentacja prac w technologii PPN oraz Forum Dystrybutorów Energii skupiające się na rozwoju sieci dystrybucyjnych i produkcji energii elektrycznej z OZE. Program Targów obejmuje także specjalistyczne szkolenia produktowe dla operatorów systemów dystrybucyjnych oraz działalność „Strefy PGE Dystrybucja dla Wykonawców” przy stoisku 81, gdzie specjaliści będą udzielać odpowiedzi na kluczowe pytania.

22 listopada kontynuowane będą szkolenia produktowe, a Prezes Orlen Neptun Robert Nowicki wygłosi wykład na temat przyszłości polskiej energetyki. Ostatniego dnia targów, 23 listopada, zaplanowano Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe ISM2023, organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Targi Lublin S.A., Politechnikę Lubelską oraz PGE Dystrybucję S.A. Ale to nie wszystko, a szczegóły znajdziemy w rozbudowanym programie na stronie Targów.

Panele dyskusyjne z ekspertami. Kogo zobaczymy na ENERGETICS 2023?

Targi Energetyczne ENERGETICS 2023 w Lublinie oferują szeroką gamę wydarzeń i paneli dyskusyjnych prowadzonych przez ekspertów z branży energetycznej. Aktualnie w sali konferencyjnej hali C trwa Forum Dystrybutorów Energii, gdzie eksperci jak Agnieszka Szypulska czy Wojciech Tabiś będą dyskutować o rozwoju sieci dystrybucyjnych i modelowaniu sieci pod kątem przyłączenia źródeł OZE. 21 listopada odbędą się również prezentacje dotyczące komunikacji, gazów SF6 oraz pomiarów rezystancji.

Drugiego dnia targów, 22 listopada, uwaga Zwiedzających będzie się skupiona na inteligentnych licznikach i modernizacji oświetlenia oraz na magazynowaniu energii w energetyce i przemyśle. Prelegenci, tacy jak Tomasz Szewczyk czy Krzysztof Nowacki, przedstawią zagadnienia związane z bezpieczną komunikacją i kompensacją mocy biernej.

Odbędzie się także Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe ISM2023, a zostaną także omówione tematy związane z wyładowaniami niezupełnymi, tłumieniem składowej pulsującej prądu magazynu energii oraz nowoczesnymi podejściami do dystrybucji energii. Wydarzenia te stanowią istotną platformę dla wymiany wiedzy i doświadczeń w branży energetycznej, a Partnerem Głównym wydarzenia jest PGE Dystrybucja S.A.

Wstęp na Targi dla przedstawicieli branży jest bezpłatny po rejestracji online lub podczas trwania wydarzenia. Formularz rejestracyjny dostępny jest do wypełnienia na stronie internetowej w zakładce DLA ZWIEDZAJĄCYCH.

Godziny otwarcia Targów Energetycznych ENERGETICS są następujące:
21 listopada 2023 godz. 9.00 – 17.00
22 listopada 2023 godz. 9.00 – 17.00
23 listopada 2023 godz. 9.00 – 15.00